W środę 11 października br. uczniowie naszych klas czwartych z wychowawczyniami panią Agnieszką Figiel - Petit i panią Aliną Tomalską odwiedzili Ośrodek Edukacyjny i Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.

Uczniowie obejrzeli wystawę prezentującą zmiany zachodzące w beskidzkim lesie we wszystkich porach roku oraz poznali historię utworzenia Parku. Wzięli również udział w warsztatach "Ślady i tropy zwierząt". Nie jest więc już dla nich tajemnicą jak wygląda trop wilka czy borsuka. Na koniec korzystając ze sprzyjającej pogody powędrowali ścieżką krajobrazową na pobliską górę Łokieć z ciekawym cmentarzem z lat I wojny. Uśmiechnięci i z nową wiedzą przyrodniczą wrócili do Szymbarku. Edukacja, krajoznawstwo i rekreacja w jednym.