24 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się XIV Gminne Spotkanie Plenerowe   „A u nas już jesień” organizowane dla uczniów klas I – III. W związku z przypadającą 11 listopada 100 rocznicą odzyskania niepodległości, w tym roku spotkanie to miało nieco bardziej uroczysty charakter. Hasłem przewodnim były słowa „KOCHAM POLSKĘ”.

        Do Szymbarku przyjechali, jak co roku, reprezentanci klas trzecich wszystkich Szkół Podstawowych z Gminy Gorlice oraz grupa szymbarskich przedszkolaków.  Uczniowie klasy III naszej szkoły zaprezentowali się w pięknej inscenizacji „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, która przypomniała zebranym o powstaniu państwa polskiego. Montaż słowno – muzyczny nawiązał do wydarzeń sprzed stu lat, a całość dopełniła barwna scenografia, piękne stroje, teatralna aranżacja piosenki „Przybyli ułani pod okienko” i uroczysty taniec do pieśni „Ostatni Mazur”. Zaproszeni uczniowie ze wszystkich szkół zaprezentowali recytacje wierszy o Ojczyźnie znanych poetów m.in. W. Bełzy, M. Konopnickiej, A. Słomińskiego. Dzieci wykonały także prace plastyczne, które można obejrzeć na szkolnym korytarzu. Finałem spotkania był wspólnie wykonany napis  w barwach narodowych „KOCHAM POLSKĘ” oraz kolorowa mapa Polski.

        Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów i pamiątkowych upominków.