Po czterech miesiącach 16 naszych uczniów z klas IV i II szkoły podstawowej zakończyła zajęcia sportowe w ramach projektu „Prawdziwy wojownik nie walczy na ulicy”.

Był to projekt realizowany we współpracy z klubem Grappling Gorlice oferujący uczniom bezpłatne (finansowane przez Urząd Marszałkowski w Krakowie) zajęcia sportowe w zakresie podstaw Ju Jitstu. Jest to sport rozwijający ogólną sprawność fizyczną, podstawowe umiejętności samoobrony oraz sportowy honor i szacunek dla przeciwnika. Wychowawczy aspekt zajęć miał na celu ukształtowanie takich postaw, aby każdy ich uczestnik żył według zasad fair-play. Te interesujące zajęcia prowadził pan Marcin Grzeszczuk – nasz nauczyciel wychowania fizycznego, a zarazem doświadczony instruktor i zawodnik wielu odmian sztuk walki. Mamy nadzieję na kontynuację zajęć w kolejnym semestrze.