W ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego w szkolnej SPINCE, grupa naszych uczennic udała się w dniu 7 grudnia br. na wycieczkę zawodoznawczą do Gorlic. Serię ciekawych spotkań rozpoczęły od wizyty w Bibliotece Pedagogicznej, w której o pracy biblioteki i zawodzie bibliotekarza (i nie tylko) opowiadała Pani Małgorzata Janusz - Nowicka .

Godzinę później gościły już w Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Echo”, w której o wielu specjalnościach pedagogicznych rozmawiały z Panią Katarzyną Kawą. Nie brakło też aktywnych zajęć praktycznych. Dziewczęta podjęły pedagogiczny trop… więc nie mogły ominąć budynku szkoły. Zawitały do pobliskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera, gdzie zwiedziły szkołę, pogawędziły chwilę z dyrektorem Panem Janem Drożdżem, a przede wszystkim wzięły udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, w obronie ludzi prześladowanych na całym świecie za swoje poglądy polityczne i działania społeczne. Wróciły pełne wrażeń i informacji… a czy połknęły pedagogicznego bakcyla? Przyszłość pokaże.