W dniach 11 i 12 lutego 2019 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbył się V Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Organizatorami Konkursu byli: Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Gorlickie Centrum Kultury, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach przy współpracy krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Tomasza Płatka Przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Gorlickiego i Stowarzyszenia „Nasze Miasto” w Gorlicach.

Patronat Narodowy nad V Gorlickim Konkursem Pieśni Patriotycznej objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Patronat Honorowy sprawował Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

W Konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych i indywidualnie oraz w zespołach. Każdy uczestnik Konkursu oraz opiekunowie i placówki szkolne otrzymali od Poseł na Sejm RP pani Barbary Bartuś pamiątkowe dyplomy i upominki pochodzące z Kancelarii Sejmu RP, Instytutu Pamięci Narodowej oraz od Zarządu Polskiego Radia.

Szczególne gratulacje należą się uczennicy klasy VI B naszej szkoły Karolinie Przybylskiej, która zajęła
I miejsce w kategorii klas IV – VI. W nagrodę uczennica zaśpiewała z Orkiestrą Dętą Straży Granicznej
z Nowego Sącza w Gorlickim Centrum Kultury oraz pojedzie na wycieczkę do Warszawy. To kolejny sukces utalentowanej wokalistki.

Opiekunem uczennicy był Grzegorz Fiega.