Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
1. Informuję, że nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Szymbarku biorąc pod uwagę potrzeby edukacyjne uczniów, w szczególnym okresie Wielkiego Tygodnia, podjęli w dniu 12.04. decyzję o zawieszeniu strajku w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. Tak więc w dniach nauki od poniedziałku do środy zajęcia szkolne odbywać się będą normalnie od godziny 8.00. Dowóz i odwóz autobusem szkolnym wg normalnego harmonogramu. Zmiany w planie lekcji wynikające z organizacji Egzaminu Ósmoklasistów zostaną zaplanowane w dzienniku elektronicznym. Jednocześnie protestujący nauczyciele poinformowali, że kontynuować będą strajk w obronie godności swojego zawodu i adekwatnego do swojej pracy wynagrodzenia w dniach pracy szkoły, gdy nie odbywają się zajęcia tj. 18 i 19 kwietnia (czwartek, piątek) oraz w dniu 23 kwietnia (wtorek).
 
2. W dniach 15 - 17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek, wtorek i środa) odbędzie się egzamin ósmoklasistów. W związku z tym w każdy dzień zapraszam wszystkich uczniów klas VIII do szkoły na godzinę 8.00
W pierwszym dniu (15.04.2019 r.) uczniowie od godz. 9.00 pisać będą egzamin z języka polskiego. Trwać on będzie 120 minut. W drugim dniu (16.04.2019 r.)  od godziny 9.00 rozpocznie się egzamin z matematyki, który trwać będzie 100 minut.  W dwóch pierwszych dniach uczniowie pisać będą egzamin w szkolnej sali gimnastycznej. Trzeci dzień (17.04.2019 r.) to egzamin z języka angielskiego (trwa 90 minut). Rozpocznie się również o godz. 9.00 i odbędzie się w 2 salach egzaminacyjnych. Pamiętamy, aby w tych dniach przyjść w stroju odświętnym, ale również ciepłym ze względu na chłody. Uczeń powinien zabrać czarno piszące długopisy, legitymację szkolną oraz dodatkowo na egzamin z matematyki linijkę. Można wnieść na salę zakręconą butelkę wody mineralnej. W każdym dniu egzaminu uczniowie otrzymają II śniadanie. Wszystkich proszę o nastrój skupienia i spokoju. Do zobaczenia w szkole.
 
Dyrektor szkoły – Marek Dziedziak