W ciągu szarego tygodnia, z systematycznie padającym deszczem, właśnie wtorkowe przedpołudnie 10 października okazało się słoneczne i ciepłe.

Słońca nie brakło 40 uczestnikom, organizowanego po raz pierwszy Integracyjnego Rajdu Pieszego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Wybrali się na niego uczniowie i opiekunki szkolnych kół wolontariatu z Zagórzan i Kwiatonowic, z gorlickiej „jedynki” oraz z Szymbarku. Uczestniczyły w nim także panie z Lokalnego ...Centrum Wolontariatu w Gorlicach. Grupę na szlaku poprowadzili nasi szkolni instruktorzy turystyki górskiej: pani Mariola Piekarz i pan Marek Dziedziak. Dziewięciokilometrowy marsz z Gorlic do Bielanki to czas poznawania się wolontariuszy z różnych szkół, radości z uroków jesieni i wspaniała rekreacja. W Bielance czekał na wszystkich ciepły posiłek, ale przede wszystkim integracyjne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie pełne tańca i śpiewu, wspólnej radosnej zabawy przy muzyce oraz warsztaty plastyczne podczas których wspólnie wykonywano jesienne lampiony. I choć w południe słońce schowało się za chmury, atmosfera pozostała ciepła i pogodna. Wspaniałe spotkanie pełne serca! Dziękujemy za nie pani Magdalenie Poręba opiekunce SKW w Szymbarku – inicjatorce Rajdu oraz kierownictwu i instruktorom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance za gościnę i pomoc.