Klasy czwarte Szkoły Podstawowej w Szymbarku wraz z opiekunami  w dniu 20 maja 2019 r. zwiedzały Kraków.

Przewodnik poprowadził nas Drogą Królewską, począwszy od Placu Matejki, dawny  rynek kleparski oraz Krakowski Barbakan znajdujący się na Plantach. Następnie przeszliśmy pod średniowieczną Bramę Floriańską, położoną na Starym Mieście i stanowiącą pozostałość po dawnych murach miejskich. Kolejnym punktem  zwiedzania była Bazylika Mariacka, gdzie o godzinie 12.00 uczniowie wysłuchali hejnał z wieży. W dalszej kolejności odwiedziliśmy Podziemia Rynku Głównego – oddział Muzeum Historycznego, następnie przeszliśmy pod Collegium Maius – najstarszy budynek Akademii Krakowskiej. Tam zobaczyliśmy ruchomy zegar i wysłuchaliśmy utwór Jana z Lublina, któremu towarzyszył  pochód figur związanych z tą uczelnią. Ostatnim punktem zwiedzania starówki był Zamek Królewski na Wawelu, gdzie wyszliśmy na wieżę z  Dzwonem Zygmunta oraz odwiedziliśmy  Smoczą Jamę. Po tej dużej dawce opowieści związanych z  historią królewskiego miasta Krakowa, pojechaliśmy do ZOO na spotkanie z egzotycznymi zwierzętami. Wycieczce towarzyszyły humor i piękna pogoda oraz niezapomniane wrażenia .