2 października odbyło się XV Gminne Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień” pod hasłem „ Plener – warsztaty malarskie”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich ze szkół w Bystrej, Kwiatonowic, Dominikowic, Zagórzan, Klęczan oraz przedszkolaki z Szymbarku. Zajęcia poprowadziła pani Józefina Piotrowska-Szukalska, artysta-plastyk. W tym dniu dopisała słoneczna pogoda. Była to okazja do twórczego rozwoju i aktywnego wypoczynku w pięknym otoczeniu.

Młodzi artyści tworzyli na terenie Skansenu wśród pachnących ziół, traw i kwiatów oraz przy malowniczym Kasztelu. Zadanie nie było łatwe, celem pleneru było odtworzenie wycinka krajobrazu z natury. Uczestnicy poradzili sobie wspaniale, wykonali barwne prace plastyczne. Plener zakończył się wernisażem, podczas którego każdy mały artysta prezentował swoją pracę. Były dyplomy, upominki oraz pyszne ciasto i żurek przygotowane przez Rodziców.

Nad całością przygotowań spotkania plenerowego czuwały panie: Krystyna Dudek i Agnieszka Stawiarz. Organizatorzy dziękują uczestnikom, opiekunom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tegorocznej imprezy.