Wolontariusze wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II udali się na pieszy rajd na Bielankę w dniu 9.10.2019.

Przewodnikiem naszej wędrówki był Pan Dyrektor Marek Dziedziak. Pomimo pochmurnej pogody towarzyszył nam uśmiech. Mogliśmy podziwiać piękną złota jesień. Celem naszej wyprawy było dotarcie do Warsztatów Terapii Zajęciowych w Bielance.

Tam wspólnie z podopiecznymi WTZ i ich opiekunami wykonaliśmy jesienne drzewka szczęścia z koralików. Spędziliśmy czas w miłej i przyjaznej atmosferze przy śpiewie i tańcach integracyjnych. Na zajęcia warsztatowe dotarli przedstawiciele Kwiatonowickiego Stowarzyszenia HOMINI i Gorlickiego Centrum Wolontariatu. Uczniowie w czasie warsztatów z osobami niepełnosprawnymi uczą się tolerancji, zrozumienia i postawy altruistycznej. Młodzież integrując się z podopiecznymi WTZ wykazali się wyrozumiałością i serdecznością. Wrażenia z tak udanego dnia pozostaną na długo.