W ostatnią środę, 27 listopada br.,  w naszej szkole mogliśmy uczestniczyć w VI Konferencji dla rodziców i nauczycieli „Bezpieczeństwo  i wychowanie – rodzina i szkoła”. Proponowane tematy dotyczyły kwestii profilaktyki uzależnień, wsparcia pedagogicznego i problemów emocjonalnych naszych dzieci. Grono 80 rodziców i nauczycieli w trzech grupach miało możliwość wysłuchać prelekcji z elementami warsztatu, które poprowadziły zaproszone specjalistki. Temat: „Jak mądrze pomagać dziecku w nauce?” zaprezentowała pani Agnieszka Załęska – pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gorlicach. Problematykę „Pracy z dzieckiem wykazującym problemy emocjonalne” omówiła pani Zofia Przybyłowicz, doświadczona psycholożka z PPP w Gorlicach. „Zagrożenia społeczne i prawne – profilaktyka dzieci i młodzieży” to tematyka, którą zainteresowanym przedstawiła pani Karolina Gurba - aspirant sztabowy z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Po spotkaniach ze specjalistami, rodzice mieli możliwość tradycyjnych spotkań z wychowawcami i rozmów z nauczycielami. Z opinii uczestników wynika, że kolejna nasza konferencja była intersująca, a odczucie niedosytu powoduje, że myślimy już o kolejnych spotkaniach tematycznych ze specjalistami.