To dla naszych młodych wykonawców z Zespołu wokalno-instrumentalnego „Kantylena” był trzeci ze styczniowych koncertów kolędowych. Po udanych występach w szymbarskim kasztelu i w Parafii św. Jadwigi w Gorlicach w niedzielę 26 stycznia wystąpili w pełnej sali Gorlickego Centrum Kultury podczas koncertu „HEJ W DZIEŃ NARODZENIA”. Znakomity program koncertu zapewnili wykonawcy z terenu Powiatu Gorlickiego. Obok „Kantyleny” wystąpiła orkiestra smyczkowa Light String Orchestra oraz Szalowski Zespół Wokalny. Na scenie GCK można było usłyszeć przegląd znanych kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych z różnych czasów i w różnych opracowaniach muzycznych.

Pierwszą część koncertu stanowił występ gorlickiej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Macieja Fejklowicza, z udziałem Szalowskiego Zespołu Wokalnego. Starannie wykonane kolędy z różnych epok w opracowaniu na orkiestrę smyczkową, piękny śpiew znakomitych szalowskich wokalistów przypadły do gustu wrażliwej muzycznie gorlickiej widowni. Drugą część koncertu wypełniła „Kantylena”. Chór, soliści i grupa muzyków – uczniowie, absolwenci szkoły i przyjaciele pod kierunkiem Grzegorza Fiegi zaprezentowali się wspaniale. Interesująco zaaranżowane i zinterpretowane, zaśpiewane z młodzieńczym entuzjazmem oraz wrażliwością znane kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem poruszyły liczną, gorlicką widownię. Koncert poprowadzony z wdziękiem przez Annę Konopkę zakończyły gorące brawa dla szymbarczan i gości, którzy zagrali wspaniały koncert. Wielkie brawa i podziękowania dla Grzegorza Fiegi i całej wspaniałej ekipy... niezapomniane wrażenia!