W piątek trzynastego jedenastka ósmoklasistów (cudowna magia liczb!) udała się z wizytą do Gorlic. Niedaleki, kilkugodzinny wyjazd edukacyjny obfitował w interesujące spotkania w dwóch instytucjach. Najpierw w Miejskiej Bibliotece Publicznej nasi uczniowie obejrzeli wystawę „Wojenna Witryna”. Ogrom informacji, dokumentów, zdjęć i pamiątek dotyczących bitwy pod Gorlicami w 1915 r. Później przyszedł czas na część zawodoznawczą, poznanie wszystkich aspektów pracy bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki. Drugim miejscem do którego dotarli nasi uczniowie było I Liceum Ogólnokształcące.

W popularnym Kromerze wzięli udział w X Maratonie Pisania Listów Amnesty International, pisząc do rządów m.in. Iranu, Chin, Egiptu, Nigerii w obronie młodych ludzi więzionych za swoje poglądy i działania na rzecz praw człowieka. Oczywiście znalazł się czas na spacer po szkole, rozmowy z uczniami i nauczycielami liceum. Krótka edukacyjna wyprawa połączyła trzy różne przestrzenie – spojrzenie w przeszłość, poznanie problemów współczesności, a także myślenie o edukacyjno – zawodowej przyszłości.