1. W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11 marca 2020 r. spowodowaną poważnym zagrożeniem zakażeniami koronawirusem informuję, że zajęcia eduakcyjne w szkole będą zawieszone w dniach 12 – 25 marca 2020 r.
 2. W dniach 12 i 13 marca br. (czwartek/piątek) będzie pełniony nauczycielski dyżur opiekuńczo-wychowawczy (godz. 7.00 – 15.30) dla dzieci rodziców, którzy w szczególnie uzasadnionych przypadkach nie mogą zorganizować opieki w domu.
 3. W kolejnych dniach aż do środy 25 marca br. włącznie, szkoła będzie zamknięta dla uczniów. Jednocześnie bardzo proszę, zgodnie z intencją władz centralnych i lokalnych o pozostanie dzieci i młodzieży w domach rodzinnych w okresie przerwy w zajęciach, tak aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę sanitarną. Pamiętajmy także o rekomendowanych przez władze sanitarne czynnościach higienicznych, a w razie choroby kontakt z instytucjami sanitarnymi i zakładami służby zdrowia.
 4. Zgodnie z prośbą MEN przekazuję również informację, że rodzice dzieci do 8 roku życia, w sytuacji zamknięcia szkoły i podjęcia opieki nad dzieckiem mogą otrzymać zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dn. 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego…)
 5. Informujemy także , że w najbliższych dniach za pośrednictwem internetu (dysk w chmurze) oraz komunikatów w dzienniku elektronicznym szkoły https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagorlice/008616/ przekazywać będziemy uczniom informacje o propozycjach ćwiczeń edukacyjnych do samodzielnego wykonania w domu, tak aby czas przerwy nie był okresem oderwania od nauki. Bardzo prosimy rodziców o systematyczne odbieranie informacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego i strony internetowej szkoły.
 6. Przymusowa przerwa w zajęciach niech będzie okazją do zdobycia przez nas wszystkich nowych umiejętności. Zdalne nauczanie może być atrakcyjnym uzupełnieniem tradycyjnej edukacji. Proponujemy więc korzystanie z poleceń, zadań i ćwiczeń do samodzielnej pracy przesyłanych nie tylko za pośrednictwem dziennika elektronicznego szkoły. Warto sięgać także do wielu ciekawych zasobów Internetu. To garść propozycji:
  https://www.matzoo.pl/…
  https://epodreczniki.pl/
  https://lektury.gov.pl/
  https://esero.kopernik.org.pl/
  https://ninateka.pl/edu
  http://www.bc.ore.edu.pl/dlibra
  https://dyktanda.online/app/
  https://pistacja.tv
  https://wiedzazwami.com.pl
 7. W związku z przerwą w zajęciach spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o rozważne korzystanie z obsługi administracyjnej szkoły. W dniach 16 – 25 marca sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 7.30 – 11.00. Prowadzony będzie także dyżur dyrektora i wicedyrektora w godzinach 8.00 – 15.00. W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 18 351 30 12 – sekr. 18 351 35 67- dyr. oraz mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiamy wszystkich z wiarą w rychłe spotkanie

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Szymbarku