Za nami pierwszy okres kształcenia na odległość. Wszyscy bez wątpienia odczuliśmy wszystkie trudności z tym związane: problemy techniczne i organizacyjne tej formy nauczania, brak bliskich, bezpośrednich kontaktów z przyjaciółmi i nauczycielami. Tęsknimy wszyscy za szkolnym gwarem, możliwością swobodnej rozmowy, wspólnej nauki i zabawy. Jednak czas epidemii wymusza na nas te ograniczenia, które co bardzo prawdopodobne, będą trwały także po zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Czekamy na decyzję MEN w sprawie dalszej formy kształcenia, na decyzję dotyczącą terminu egzamin ósmoklasistów i procedury rekrutacji do szkół średnich.

Przed nami okres wiosennej przerwy świątecznej, który potrwa od 9 kwietnia (czwartek) do 14 kwietnia 2020 r. (wtorek). Te dni to czas wolny od kształcenia na odległość, od polecanych za pośrednictwem dziennika elektronicznego samodzielnych zadań oraz spotkań on-line. Warto go wykorzystać także na uporządkowanie swojego dotychczasowego sposobu pracy, ułożenia sobie planu dnia tak, aby efektywnie i bardziej samodzielnie pracować nad realizacją wymagań, które nakłada wykonywanie obowiązku szkolnego.

Najbliższe dni to przede wszystkim świąteczny czas Wielkiego Tygodnia. Życzę więc wszystkim uczniom i rodzicom, w imieniu swoim oraz nauczycieli i pracowników szkoły błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pełnych miłości bliskich, wiary w zwycięstwo dobra, otuchy w chwilach zwątpienia, nadziei na powrót do normalności, zdrowia i cierpliwości, wiosennej pogody ducha oraz mimo wszystko radości, którą przynosi dźwięk rezurekcyjnych dzwonów.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Marek Dziedziak

Dyrektor szkoły