Przed nami czas majowych świąt… zwykle czas radości, narodowej dumy i odpoczynku… Dziś czas świętowania ograniczony społeczną kwarantanną ma inny wymiar… 1 maja Święto Pracy przypomina nam jak ona jest ważna w życiu każdego z nas. Dziś wykonujemy ją często inaczej, w trudniejszych warunkach, niekiedy z zagrożeniem życia. Wielu traci pracę… czujemy więc wielki dla niej szacunek. 2 maja – Dzień Flagi RP to chwila gdy z szacunkiem przystajemy przy narodowych barwach i pozostałych symbolach narodowych – godle i hymnie. Polskie symbole związane z tradycją i wysiłkiem przeszłych pokoleń, ale także naszą codzienną pracą dla wolnej Polski. 3 maja to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych – wspomnienie uchwalenia 3 maja 1791 r. pierwszej polskiej konstytucji. Święto ustanowione w 1919 r. i przywrócone oficjalnie w 1989 r. to czas radości i dumy z ustanawianego przez Polaków przed ponad dwoma wiekami nowoczesnego prawa. To kształtowanie szacunku dla zasad funkcjonowania państwa i społeczeństwa, dla wolności i niepodległości. Czy dziś ograniczeni epidemią możemy cieszyć się z majowych świąt? Tak! Uśmiechnięte buzie naszych najmłodszych uczniów, którzy okolicznościowymi zdjęciami wyrażają swój patriotyzm, najlepiej o tym świadczą! Życzymy wszystkim radosnego, rodzinnego świętowania! Niech żyje Polska!

Marek Dziedziak

Dyrektor szkoły