18 maja br. przypada 100. rocznica urodzin Patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II (Karola Wojtyły). Jego życie przypadło na czasy burzliwego w dziejach Polski XX wieku, a jego rola w wielu wydarzeniach tej epoki była ogromna. Jako kapłan, biskup i papież miał szczególnie znaczący wpływ, nie tylko na losy Polski i świata, ale także na formację duchową młodzieży, dla której zawsze był wielkim przyjacielem. Dla nas nauczycieli i rodziców pozostaje wzorem pedagoga, który w mądry sposób towarzyszy młodym ludziom w ich wzrastaniu. 100 lat po jego narodzinach i 15 lat po śmierci, życie i nauczanie Papieża – Polaka pozostaje dla nas inspiracją do działań edukacyjnych, wychowawczych i artystycznych, a jego osoba wzorem do naśladowania.

Najbliższe dni poświęcać będziemy postaci Jana Pawła II.

Zapraszamy do objerzenia na stronie internetowej szkoły elektronicznej wystawy „Karol Wojtyła - NARODZINY” przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zachęcamy całe rodziny do przypomnienia najważniejszych wydarzeń z życia Patrona i zabawy w rozwiązanie Quizu rodzinnego – Jan Paweł II, który jest dostępny pod linkiem: quizizz.com/join?gc=9617090

Test można rozwiązywać do niedzieli 23 maja br. do godz. 19.00. Logując się prosimy wpisać nazwisko rodziny i numer domu w Szymbarku (np. KOWALSCY 123). Rodzinie, która uzyska najlepszy wynik przekażemy upominek. Czas na odpowiedź każdego z 25 pytań wynosi 2 minuty. Życzymy miłej, rodzinnej zabawy!

Na profilu facebookowym szkoły https://www.facebook.com/zsszymbark/ umieszczać będziemy życzenia na stulecie urodzin przesłane przez naszych uczniów

Tradycyjnie 21 maja br. w 8 rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Szymbarku imienia św. Jana Pawła II, społeczność placówki przeżywać będzie Dzień Patrona. Dzień ten ze względu na ograniczenie funkcjonowania szkoły będzie miał nietypowy przebieg. Między godziną 8.00 a 10.00 uczniowie poszczególnych klas odbędą internetowe spotkania z wychowawcami klas poświęcone osobie Patrona. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym będzie miała miejsce msza święta dziękczynna za opiekę św. Jana Pawła II nad społecznością szkolną z udziałem przedstawicieli nauczycieli, uczniów i rodziców. Będzie ona transmitowana w kanale internetowym szymbarskiej parafii. Za jej pośrednictwem od godziny 11.00 będzie można obejrzeć także program artystyczny poświęcony Patronowi szkoły. Społeczność szkoły zaprasza wszystkich do zainteresowania wydarzeniami Dnia Patrona –  św. Jana Pawła II.

Marek Dziedziak

Dyrektor szkoły