Szanowni Państwo!

Szanowni Państwo!

W związku z decyzjami MEN z 15 maja br.  dotyczącymi uruchomienia części zajęć opiekuńczo – wychowawczych oraz edukacyjnych na terenie szkół przekazuję informacje o zasadach udziału uczniów w organizowanych na terenie naszej szkoły zajęciach oraz procedurach sanitarnych z tym związanych.

 1. Przywraca się możliwość w szkole organizacji:
 2. zajęć rewalidacyjnych (od dn. 18 maja 2020 r.);
 3. zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I – III (od dn. 25 maja 2020 r.);
 4. konsultacji przedmiotowych dla uczniów klas VIII (od dn. 25 maja 2020 r.);
 5. konsultacji przedmiotowych dla uczniów klas IV – VII (od. dn. 1 czerwca 2020 r.);
 6. korzystania z zasobów w bibliotece szkolnej (od dn. 27 maja 2020 r.).
 7. Terminy zajęć wskazane zostaną w harmonogramie na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym w dniu 25 maja br.
 8. Zasady udziału uczniów w zajęciach określa Procedura bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Szymbarku - dokument link: https://drive.google.com/open?id=1Y6Ng48JoUgR1hSqia-tK8o6-VjHlW6mz

Najważniejsze zasady sanitarne:

- w zajęciach organizowanych w szkole powinny brać udział wyłącznie dzieci zdrowe, po wcześniejszym poinformowaniu dyrekcji szkoły (telefon: 602532570, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wiadomość w dzienniku elektronicznym);

- uczniowie wchodzą do szkoły wyłącznie przez wejście główne do nowego segmentu dydaktycznego;

- na terenie szkoły przebywają tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice mogą doprowadzić/odbierać/ dziecko do strefy odkażania;

- po dezynfekcji rąk i zmierzeniu temperatury uczniowie wchodzą na teren szkoły i odbywają zajęcia bez maseczek, zachowując bezpieczny dystans 1,5 m od nauczyciela i innych uczestników zajęć;

- uczniowie pracują z nauczycielem indywidualnie lub w małych grupach, przy zachowaniu zasady 4 m kw. przypada na 1 osobę;

- uczniowie przynoszą na zajęcia tylko niezbędne własne przybory (długopis, zeszyt, podręcznik itp.), nie wypożyczając ich innym uczniom;

- sale są wietrzone co 1 godzinę, a po zakończeniu zajęć danej grupy dezynfekowane;

- codziennej dezynfekcji podlegają drzwi wejściowe do szkoły, drzwi sal gdzie odbywają się zajęcia, stoliki, krzesła, poręcze oraz toalety;

- w razie wystąpienia objawów chorobowy zakaźnej u dziecka, trafia ono do izolatki, a o sytuacji powiadamiani są rodzice, służby sanitarne i ewentualnie pomoc medyczna.

 1. Rodzice posyłający dzieci na zajęcia do szkoły zobligowani są do wypełnienia Formularza zgłoszenia - link do druku: https://drive.google.com/open?id=1ttIVXa5nDcnPlo56sQpK53RFENWd2bDt
 2. Rozumiejąc niejasną sytuację epidemiologiczną w kraju, informuję, że warunki bezpieczeństwa sanitarnego w szkole zorganizowane są właściwie, w związku z tym zachęcam do korzystania przez uczniów z zajęć zgodnie z harmonogramem.
 3. Konsultacje indywidualne dla uczniów klas VIII ze względu na ważność egzaminu będą obowiązkowe, a konsultacje przedmiotowe w pozostałych klasach skierowane będą do uczniów, którzy mieli trudności z uzyskaniem ocen (pozytywnych ocen) w okresie kształcenia na odległość. O konieczności odbycia takich konsultacji poinformują rodziców wychowawcy klas.

 

Z pozdrowieniami

Marek Dziedziak

Dyrektor szkoły