Ostatni dzień roku szkolnego 2019/2020 przebiegał nieco inaczej niż dni kończące zajęcia edukacyjne w poprzednich latach. Nie było jednak mniej uroczyście, a okoliczności związane z trzymiesięcznym kształceniem na odległość spowodowały, że było niezwykle radośnie. Uczniowie kończyli rok szkolny podzieleni na dwie grupy: młodszą (klasy I – IV) i starszą (klasy V- VIII). Po mszach świętych o godzinie 8. i 10. mieliśmy możliwość podziękować za pracę w naszej szkole dwóm księżom: ks. Piotrowi Plata i ks. Krzysztofowi Migaczowi, którzy odchodzą do nowych parafii. Serdeczne słowa wdzięczności w imieniu społeczności szkolnej skierowali do nich wicedyrektor Małgorzata Kamińska oraz dyrektor Marek Dziedziak. Dyrekotorzy także podsumowali krótko ten szczególny rok nauki. W ręce wyróżniających się uczniów naszej szkoły trafiły tradycyjne nagrody.

Najlepszym Sportowcem został Maciej Kosiba (VIII b), a Najlepszą Sportsmenką Ewa Cetnarowska (VIII b). Tytuł „Uczeń na szóstkę” otrzymali Emil Przybylski (IV a), Joanna Szura (VIII a), Alan Przybylski (VII b) oraz Laura Pyrek (VIII b) za szczególne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i społeczne w kończącym się roku szkolnym. Tytuł „Lolek 2020” dla najlepszego ucznia klas młodszych Rada Pedagogiczna szkoły przyznała uczennicy z klasy VI b: Roksanie Koszyk za bardzo wysokie wyniki nauczania oraz niezwykłą kulturę osobistą i takt w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Wśród uczniów klas starszych Tytuł „Karol 2020” przypadł uczennicy klasy VIII b Laurze Pyrek, za bardzo wysokie wyniki nauczania, wzorową postawę i pełne pasji rozwijanie swoich uzdolnień wokalnych. Świadectwa szkolne trafiły w ręce uczniów podczas serdecznych spotkań z wychowawcami, które odbyły się w różnych miejscach szkoły oraz, gdy pogoda poprawiła się na szkolnym podwórzu. Teraz pora na wakacje i w pełni zasłużony odpoczynek dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Niech żyją wakacje!