Okres przedświąteczny dla wolontariuszy jak co roku jest bardzo pracowity. Pomimo obostrzeń sanitarnych i ten rok taki był. Zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa

i przestrzegając zasad reżimu sanitarnego wolontariusze pracowali w małych grupkach pod opieką Pani Eweliny Trybus i Karoliny Wszołek.

Prace rozpoczęli dużo wcześniej przed świętami aby paczki i upominki dotarły na czas. Przygotowali drewniane bombki i kartki z życzeniami, które zostały wysłane dla żołnierzy i kombatantów,  dołączając się do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”. Pamiętając o najmłodszych Polakach na kresach wschodnich zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych i materiałów papierniczych, jak i również przygotowali drewniane bombki z życzeniami. Materiały te zostały wysłane do fundacji Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie KRESY, a następnie do rodzin. Tą akcję wsparli sponsorzy, którzy ufundowali drewniane bobki oraz zakupili część przyborów szkolnych.  

Oczywiście nie mogło zabraknąć  upominków dla seniorów z Szymbarku. Wolontariusze  wykonali  stroiki i bileciki z życzeniami, które z pomocą Parafialnego Oddziału Caritas dotarły do osób samotnych, starszych i chorych. 

Tradycją SKW jest zorganizowanie corocznej  akcji „Świąteczna Paczka”. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju zbiórka produktów wyglądała nieco inaczej niż w poprzednich latach, ponieważ wolontariusze nie mogli osobiście brać udziału w zbiórce. Przygotowali plakaty informacyjne, które zostały umieszczone na koszykach wstawionych w sklepach i w Szkole Podstawowej w Szymbarku. Właściciele sklepów Hitpol w  Szymbarku i Malinka na Białej Niżej chętnie dołączyli się do akcji umożliwiając zbiórkę produktów w ich sklepach. Produkty zostały spakowane i przekazane do siedmiu najbardziej potrzebujących osób w Szymbarku. W ostatnich dniach przed świętami przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odwiedzili sponsorów oraz zaprzyjaźnione instytucje WTZ Bielanka i Centrum Edukacyjno- Rewalidacyjne   ISKIERKA z życzeniami świątecznymi i drobnymi upominkami.