„Żegnając przyjaciela, nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz."

Z bólem serc pożegnaliśmy dziś drogą nam Ś.P. Zuzannę Pasiut, naszą ósmoklasistkę. W wieku czternastu lat była jak wzrastające drzewo u progu wiosny, z pękającymi pąkami i młodymi liśćmi, w których lekki wiatr nieśmiało brzmiał pierwszymi życiowymi marzeniami i planami, szeleścił zapowiedzią przyszłych owoców.

Zuzia... Skromna i cicha, swoją edukacyjną i społeczną aktywnością wypełniała wiele obszarów życia szkoły. Reprezentowała szkołę w zawodach sportowych, prezentacjach muzycznych zespołu Kantylena, pracowała z zapałem w gronie wolontariuszy. Ze szczególnym entuzjazmem oddawała się realizacji harcerskich idei, wierności symbolom krzyża i harcerskiej lilijki. W tym środowisku podczas zbiórek, biwaków i obozów zyskała grono wiernych przyjaciół.

Pożegnali naszą Zuzię wychowawczynie, nauczyciele, koleżanki i koledzy z klas ósmych, wszyscy uczniowie doceniając Jej takt, kulturę osobistą, wierność w przyjaźni, dyskretny uśmiech, chęć niesienia pomocy i serdeczność. Jesteśmy przekonani, że Jej osoba, będzie stanowiła dla nas inspirację jak żyć mądrze i pięknie. Bliskich zmarłej uczennicy zapewniamy o wsparciu i naszej solidarności. Otaczamy Zuzię modlitwą, serdeczną pamięcią i wiarą w przyszłe spotkanie.

Wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych - księżom, nauczycielom, rodzicom, uczniom i harcerzom bardzo dziękuję za godny udział w chwilach ostatniego pożegnania.

Marek Dziedziak

dyrektor szkoły