Po raz kolejny na początku jesieni, 18 września 2021 r. Szkoła Podstawowa w Szymbarku i UKS Gryf Szymbark zapraszają wszystkich miłośników aktywności ruchowej i sportu amatorskiego na  Bieg o Puchar Kasztelu rozgrywany na malowniczej trasie wokół renesansowego dworu obronnego na rzeka Ropą. Impreza ma na celu nie tylko sportową rywalizację na dystansach 5 i 10 kilometrów oraz nordic walking, ale także integrację różnych środowisk biegowych regionu Małopolski i Podkarpacia, także całych rodzin. Oprócz biegów dorosłych rozgrywane będą bowiem biegi dla dzieci i młodzieży. Start i meta zawodów, które rozpoczną się o godzinie 10.00  usytuowane będą w rekreacyjnej przestrzeni Przystanku Szymbark. Biuro zawodów rozpocznie pracę w budynku sali gimnastycznej o godzinie 8.00. Start nordic walking (dystans 5 km) o godzinie 10.45, a start biegów na dystansie 5 km i 10 km o godzinie 11.30.  Zakończenie imprezy i dekoracja zwycięzców planowana jest na godzinę 13.30. Zapraszamy do zapisów na stronie:

XIV Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu (kepasport.pl)

Szczegóły w regulaminie.

Naszymi partnerami są: Urząd Gminy Gorlice, Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń w Szymbarku, którzy wspierają nas organizacyjnie. Podczas imprezy planowana jest także organizacja mobilnego punktu szczepień pod patronatem szymbarskich gospodyń. Do zobaczenia!