Szanowni Państwo,

Zgodnie z wytycznymi MEiN oraz GIS, jednym z elementów profilaktyki zdrowotnej związanej z ochroną uczniów i nauczycieli w szkołach w sytuacji epidemii COVID-19 są dobrowolne szczepienia profilaktyczne dla uczniów od 12 roku życia. Możliwość korzystania z nich Ministerstwo Zdrowia uruchomiło już w czerwcu br. Jak wiemy część naszych uczniów za sprawą decyzji rodziców już z tej możliwości w okresie letnim skorzystało. Zachęcamy pozostałych Państwa - rodziców uczniów klas VI - VIII do rozważenia takiej możliwości, biorąc pod uwagę wspólne bezpieczeństwo sanitarne w najbliższym środowisku i stan zdrowia swojego dziecka. W tym celu przekazuję Państwu materiały informacyjne dotyczące szczepień profilaktycznych przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia.  W tym tygodniu uczniowie podczas zajęć wychowawczych również otrzymają informację dotyczącą szczepień, a za ich pośrednictwem otrzymacie Państwo wstępne deklaracje zainteresowania zaszczepieniem dziecka przeciw zakażeniu COVID-19. Osobom zainteresowanym przekażemy kolejne informacje co do organizacji procesu szczepienia (np. jeśli będzie większe zainteresowanie istnieje możliwość szczepień w mobilnym punkcie na terenie szkoły). Prosimy o rozważne i odpowiedzialne podejście do problemu profilaktyki zdrowotnej swoich dzieci.

Deklaracja rodziców                Kwestionariusz wstępnego badania przesiewowego                 List ministra zdrowia do dyrektorów szkół                   Materiały edukacyjne              Plakat

 

Marek Dziedziak

Dyrektor szkoły