Koło turystyczno-krajoznawcze pod opieką pani Marioli Piekarz oraz Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką ks. Michała Łukasika oraz Marka Dziedziaka w słoneczną środę, 29 września br. wyruszyło na pierwszy w tym roku pieszy rajd turystyczny. Dla tej pierwszej grupy (młodszej) był to początek zdobywania Gorlickiej Odznaki Turystycznej, dla drugiej (starszej) tradycyjny rajd integracyjny. Celem 36 młodych wędrowców była góra Chełm (781 m n.p.m.) wznosząca się nad wsią Ropa. Po dwóch godzinach intensywnego spaceru, po pokonaniu stromego podejścia i wielu leśnych przeszkód wszyscy uśmiechnięci dotarli do szczytu z pamiątkowym krzyżem. Chwila na zdjęcia i odpoczynek, zejście na dół, piękne widoki i godzinę później wycieczka dotarła do kaplicy na grybowskim Podchełmiu. Tu wysłuchali opowieści pana Grzegorza, opiekuna kaplicy, o jej budowie i ciekawej wojennej historii. Ks. Michał (solenizant!) w jej pięknym wnętrzu odprawił mszę świętą.

Po niej przyszedł czas na ciepły posiłek i refleksje, że pokonaliśmy nie tylko fajną turystyczną trasę, ale przeszliśmy dawnym partyzanckim szlakiem. Pokonywali go w czasach II wojny światowej żołnierze Armii Krajowej z oddziału partyzanckiego porucznika Franciszka Paszka „Kmicica”. Jego portret na deskalu młodzi turyści mogli obejrzeć podczas drogi powrotnej. Mimo lekkiego zmęczenia wszyscy wracali pogodni… wypełnieni ciepłym, wrześniowym słońcem i wrażeniami.

P.S. Dziękujemy pani Ewelinie Trybus (za organizację), pani Marioli Piekarz (za turystyczne kierownictwo), pani Magdalenie Porębie (za ciepły posiłek), ks. Michałowi Łukasikowi (za duchową opiekę) i panu Markowi Dziedziakowi (za obecność).