Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Szymbarku  rozpoczęło działania w ramach projektu  „Szkolne Kluby Wolontariatu w akcji”  który jest realizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Ponieważ wolontariusze w naszej szkole od dawna przygotowują specjale książeczki sensoryczne dla dzieci niewidomych i niepełnosprawnych dlatego też i tym razem przygotowali projekt z myślą o takich działaniach. Przygotowane książeczki trafią do  Centrum Edukacyjno- Rewalidacyjnym ISKIERKA gdzie dzieci z wielką radością przyjmują nasze ręcznie wykonane  książki  i  pomoce, które służą nie tyko zabawie ale przede wszystkim poznaniu świata i rewalidacji.