We wtorek 10 kwietnia br. w naszej szkole rozpoczęliśmy oficjalnie obchody stulecia polskiej niepodległości. Wielkie wydarzenie z 1918 r. pragniemy uczcić na wiele sposobów, m.in. poprzez uroczyste obchody świąt narodowych, prelekcje, spotkania, konkursy artystyczne i zawody sportowo-rekreacyjne. Rok szczególny, rok patriotycznych wydarzeń zainaugurowali uczniowie prezentujący się w konkursie recytatorskim „Przyśniła się dzieciom Polska”, który odbył się dzień wcześniej.

Laureaci konkursu recytatorskiego: Paulina Haluch (klasa VI b), Karol Wiśniewski (klasa IV b), Igor Kopczyński (klasa II B gimnazjum) i Konrad Koszyk (klasa VII a) oraz wokalistki Aleksandra Cetnarowska, Natalia Siwiak i Julia Trybus (klasa IIIA gimnazjum) zaprezentowali się podczas uroczystego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Organizujemy go po raz kolejny kultywując wspomnienie o polskich oficerach zamordowanych przez radzieckie NKWD wiosną 1940 r. w Katyniu, Miednoje i Charkowie, szczególnie o pochodzących z Szymbarku: poruczniku Czesławie Groblewskim i majorze Janie Tomczyńskim. Wszystkim walczącym o wolność poświęciliśmy uroczysty Apel Pamięci, a harcerze złożyli wiązankę pod Dębem Pamięci Jana Tomczyńskiego. Za bogatą w piękne artystyczne i patriotyczne przeżycia uroczystość, dziękujemy uczniom klasy VII a, 4 Drużynie Harcerskiej „Gryf” oraz nauczycielom: p. Marii Wójcik, p. Agnieszce Figiel-Petit, p. Zbigniewowi Dudkowi oraz p. Grzegorzowi Fiedze.