Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Szymbarku zaprezentowali wysoki poziom programu artystycznego, tym razem z okazji Święta Konstytucji 3-go maja.

    Przygotowali uczniowie klas VI-tych pod okiem swoich wychowawców – p. Marii Wójcik i p. Grzegorza Fiegi. Ładna i zrozumiała narracja, trafna scenka ilustrująca wydarzenia historyczne oraz podkreślenie prawdziwej wartości pojęć takich jak wolność, ojczyzna, naród. Program wzbogacony został występem wokalnym solistów Kantyleny: Aleksandry Cetnarowskiej (III A g), Natalii Siwiak (III A g) oraz Karoliny Przybylskiej i Alana Przybylskiego (V b).

  W drugiej części uroczystego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w happeningu artystyczno-edukacyjnym pt. „Łączą nas ojczyste dzieje”. Uczestnicy wydarzenia rozwiesili 200 plansz z chronologicznie ułożonymi wydarzeniami z dziejów Polski oraz biało-czerwone emblematy: flagi szachownice, kotyliony, serca. Wszystkie części szkoły połączyła barwna i ciekawa ekspozycja naszych dziejów.