W dniu 7 września 2018 roku 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Biegu Deptaka na dystansie 600 metrów. Była to impreza organizowana w Krynicy w ramach Festiwalu Biegowego.

Najpierw odbyły się biegi eliminacyjne dla wszystkich uczestników, a następnie 25 najlepszych zawodników danej kategorii wiekowej rywalizowało w biegu finałowym. Wśród naszej ekipy zakwalifikowali się chłopcy: Karol Tumidajski, Michał Kłapacz, Jakub Durlak, Kacper Górski, Kamil Ziobrowski, Bartłomiej Czochór, Igor Kopczyński. W biegu finałowym w kategorii klas VII- III Gim. na I miejscu uplasował się Jakub Durlak, II miejsce zajął Kamil Ziobrowski, IV miejsce Kacper Górski, VIII miejsce Bartłomiej Czochór, XII miejsce Igor Kopczyński. Młodsi chłopcy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Wszyscy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz  pieniężne. Wszystkim serdecznie gratulujemy.