W poniedziałek 3 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Msza święta w kościele parafialnym, uroczystość szkolna w obecności pocztu sztandarowego, minuta ciszy poświęcona ofiarom II wojny światowej, prezentacja artystyczna przygotowana przez uczniów klas III gimnazjum oraz spotkania uczniów z wychowawcami klas wypełniły ten pierwszy dzień w szkole.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Marek Dziedziak powiedział m.in. „że czas powrócić do szkoły, do koleżanek i kolegów, do wychowawców i nauczycieli, do obowiązków, ale przede wszystkim radosnej podróży w ciekawy świat zdobywania wiedzy i umiejętności. Bo szkoła to nie wyścig, to nie miejsce konkurowania, aby za wszelką cenę być lepszym od drugiego. To nie rankingi i średnie ocen. Szkoła jest miejscem naszej wspólnej wędrówki, gdzie jesteśmy z innymi i dla innych.” W tym samym duchu zaprezentowali szkołę nasi najstarsi uczniowie – gimnazjaliści. Także oni w tekstach, wierszach, piosenkach, mini teatrze ruchu przypomnieli, że szkoła to nie wyścig! To miejsce życzliwej współpracy, wzajemnej pomocy, radości ze zdobywania wiedzy. Wszyscy wzajemnie, życzyliśmy sobie szczęścia, sukcesu i radości na szkolnej drodze w rozpoczętym roku szkolnym.