Nasza szkolna uroczystość Dnia Edukacji Narodowej 2018 przebiegła pod znakiem dwóch słów: ślubujemy i dziękujemy.

  Rozpoczęło ją odśpiewanie hymnu szkoły i wystąpienie dyrektora Marka Dziedziaka, w którym podkreślił ważną rolę zawodu nauczyciela i pracownika oświaty oraz konieczność tworzenia w szkole życzliwej wspólnoty pedagogów, uczniów i ich rodziców.

  W pierwszej części uroczystości, w obecności wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, 28 Pierwszoklasistów złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów naszej szkoły. Ten uroczysty moment poprzedziła artystyczna prezentacja w wykonaniu Pierwszaków, w której zaprezentowali umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Choć jeszcze stremowani i nieco nieśmiali nasi najmłodsi uczniowie pod opieka pani Eweliny Trybus i pani Eweliny Kocznur pokazali, że potrafią się uczyć. W drugiej części uroczystego spotkania uczniowie klas VII oraz Zespół wokalny „Kantylena” (przygotowani przez panią Marię Wójcik i pana Grzegorza Fiegę) zaprezentowali program artystyczny ze słowami podziękowań dla obecnych i emerytowanych nauczycieli szymbarskiej szkoły. Życzliwe słowa, piękny śpiew przypadły wszystkim do gustu, a serdeczna atmosfera wypełniła w czwartkowe południe 11 października 2018 r. mury szkoły… Wierzymy, że pozostanie w nich na dłużej.