I znowu zaświeciło słońce … 16 października 2018 roku z inicjatywy pani Magdaleny Poręby odbył się II Integracyjny Rajd Pieszy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, na który wyruszyli wolontariusze naszego Szkolnego Koła Wolontariatu oraz zaprzyjaźnione Koła z Zagórzan i z Kwiatonowic.

Grupy na trasie z Gorlic do Bielanki poprowadził nasz niezawodny przewodnik pan Marek Dziedziak, który zadbał o to, aby trasa była ciekawa i urokliwa. Celem naszego marszu było dotarcie do tej podgorlickiej wsi, gdzie z niecierpliwością czekali na nas uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i gościnna pani kierownik – Mirosława Bedryło.  Po chwili na odpoczynek i ciepły poczęstunek wolontariusze przystąpili do działań warsztatowych – plastycznych i muzycznych. W tym szczególnym dniu, w którym świętowaliśmy 40-lecie powołania na papieski tron Jana Pawła II, patrona naszej szkoły, chcieliśmy również wspólnie uczcić 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego w naszych działaniach nie zabrakło akcentów patriotycznych. W radosnej , pełnej ciepła atmosferze przygotowywaliśmy biało-czerwone kotyliony, a dzięki wsparciu pana Grzegorza Fiegi, naszego wspaniałego muzyka wspólnie śpiewaliśmy popularne pieśni patriotyczne. Tak jak pogoda rozpieszczała nas jesiennym słońcem, tak i serca wolontariuszy zostały rozgrzane do dalszych działań związanych z troską o drugiego człowieka.