Dnia 16 października 2018r. po raz drugi uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Szymbarku przyłączyli się do bicia rekordów w resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak największą ilość osób w akcji „Cała Polska Uczy Ratować”, organizowanej przez Fundacje WOŚP.

W naszej szkole młodszym uczniom pomagali wolontariusze, a nad wszystkim czuwała pani Edyta Ziółkowska, wykwalifikowane pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia, rodzice, pomoc medyczna oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Szymbarku. Poznanie zasad pierwszej pomocy, postawa, pewność swoich umiejętności ma ogromny wpływ na podjęcie działań w razie potrzeby ratowania życia. Z pewnością była to dla wszystkich niezapomniana lekcja udzielania pierwszej pomocy.

Bicie rekordu polegało na nieprzerwanej resuscytacji przez pół godziny. Punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 minut wspólnie zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie. Jednocześnie z nami brało udział aż 105 902 rekordzistów w 1142 zgłoszonych instytucjach zlokalizowanych dosłownie w całej Polsce!