28 września na stadionie LKS w Zagórzanach odbyły się gminne zawody w piłkę nożną chłopców. Brało w nich udział 63 zawodników z ośmiu szkół. W meczu eliminacyjnym nasza drużyna zagrała z drużyną z Klęczan wygrywając 5:0. Następnie zmierzyli się z drużyną z Ropicy Polskiej. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Szymbark zakończył mecz zwycięstwem ze Stróżówką złotą bramką w dogrywce.

W dniu 27 września w Zagórzanach odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Nożną chłopców szkół podstawowych. SP w Szymbarku była pod opieką p. Edyty Ziółkowskiej. Szkołę reprezentowała ośmioosobowa drużyna chłopców w składzie: Michał Kłapacz, Jonasz Kusiak, Łukasz Masztafiak, Kamil Janik, Alan Przybylski, Jakub Wojtarowicz, Kacper Rówiński. Chłopcy w meczach trafili na zespoły z Dominikowic, Kobylanki, Zagórzan. Po bardzo zaciętych meczach zakończonych wynikami 7:0 z Dominikowicami, 5:0 Kobylanką, 3:0 z Zagórzanami. Chłopcy ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Należy wspomnieć, że nasi chłopcy dzielnie walczyli do samego końca i możemy być jak najbardziej zadowoleni z ich występu.

W dniach 26 i 30 stycznia 2018 roku  gimnazjaliści ( dziewczyny i chłopcy) rywalizowali ze swoimi rówieśnikami  podczas zawodów w piłkę siatkową w szkołach na terenie Gminy Gorlice.

W dniu 18 września w Zagórzanach odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe. Z naszej szkoły wzięło udział 16 zawodników i 16 zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych ( rocznik 2003-2005 oraz 2006 i młodsi).

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego w Badmintonie.

14.09.2017 roku w Zagórzanach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Uczniowie naszej szkoły w pocie czoła wykazali się ogromnym talentem sportowym.

11 października 2017 r. w Nowym Targu miały miejsce finały wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii chłopców z rocznika 2002 – 2004.

23 października chłopcy z naszego gimnazjum wywalczyli 4 miejsce w powiatowych zawodach piłki nożnej w Bieczu. Decydujący mecz uczniowie rozegrali z gimnazjalistami z Rożnowic. Dzięki ciężkiej walce wygrali i pełni uśmiechu wrócili do Szymbarku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.