Drużyna  naszej szkoły w składzie : Julia Krok, Martyna Pękala, Natalia Kusiak, Zuzanna Koszyk, Magdalena Cetnarowska, Alicja Krupa, Patryk Rówiński  w dniu 4 października  w Bobowej wystartowali w indywidualnych  zawodach w lekkoatletyce.      

W dniu 23 września w Gorlicach odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Z naszej szkoły wzięło udział 12 zawodników i 12 zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych (rocznik 2006-2007 oraz 2008 i młodsi). Drużyny składały się z 6 zawodników. Najstarsi chłopcy (Jakub Wojtarowicz, Michał Kłapacz, Dominik Myśliwy, Filip Glewicz, Michał Cetnarowski, Karol Tumidajski) musieli pokonać dystans 1200 m, natomiast dziewczęta  (Zuzanna Pasiut, Julia Krok, Monika Stawiarz, Weronika Pękala, Klaudia Krupa, Martyna Pękala) 1000 m każdy.

W dniu 23 września w Zagórzanach odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe. Z naszej szkoły wzięło udział 16 zawodników i 16 zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych ( rocznik 2005 - 2006 oraz 2007 i młodsi). Najstarsi chłopcy i dziewczęta musieli pokonać dystans 1000 m każdy, natomiast grupa młodsza (chłopcy i dziewczęta) zmagała się z dystansem 800 m. Cieszy fakt, iż wszyscy uczestnicy stanęli na wszystkich stopniach podium.

   W dniu 12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kobylance  odbył się czwórbój lekkoatletyczny.

29 maja  na stadionie GKS Glinik Gorlice  odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną chłopców. Brało w nich udział  osiem szkół.

   

Po raz pierwszy w 24 - letniej historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gminy Gorlice zwycięstwo w turnieju piłki siatkowej wywalczyli chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Bystrej.