Po raz pierwszy w 24 - letniej historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gminy Gorlice zwycięstwo w turnieju piłki siatkowej wywalczyli chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Bystrej.

W meczu finałowym pokonali  2 : 1  zespół z Szymbarku.  Trzecie miejsce wywalczyła ekipa ze Stróżówki po wygranej 2 : 0 z Kobylanką . Zespół z Szymbarku występował w składzie: Cetnarowski Karol, Czochór Bartłomiej, Durlak Jakub, Górski Kacper, Janik Dawid, Karpl Marcin, Kopczyński Igor, Kosiba Maciej. Zespołem opiekował się  pan Marcin Grzeszczuk. Zespół dziewcząt zajął IV miejsce  w meczu o trzecie miejsce z Bystrą. Dalsze miejsca zajęły zespoły z Dominikowic, Zagórzan, Ropicy Polskiej, Stróżówki  i Kwiatonowic. Drużyna z Szymbarku występowała w składzie: Cetnarowska Ewa, Krok Marcelina, Krupa Alicja, Kuk Elżbieta, Nigbor Natalia, Smołkowicz Wiktoria, Wiśniewska Ewelina, Żegleń Klaudia.